TechCorp - źli ludzie też muszą dojeżdżać do pracy

Biały Orzeł - okładka pierwszego numeru

 

W porządnym komiksie o superbohaterach musi być potężna i zła korporacja, prawda?.

Dlatego w Białym Orle mamy TechCorp. Trylogia „Pierwszy Lot” opisze częściowo charakter ich działań, knowania i intrygi, ale tymczasem skupmy się na tych bardziej banalnych informacjach, czyli... na przykład na jakiej ulicy znajduje się ich biuro. Ha! Świetne pytanie. Naszym zdaniem w okolicach ronda ONZ. W realiach, w których rozgrywa się historia Białego Orła jest już nowa linia metra a Świętokrzyską da się przejechać. Zatem wszyscy szaleni naukowcy, siepacze, ochroniarze i cały zły do szpiku kości zarząd mogą już spokojnie dojechać do pracy i postać wieczorem w korkach w okolicach Jana Pawła II lub skrzyżowania z Jerozolimskimi przy Dworcu Centralnym.

Z wyjątkiem jednej postaci.

Wiktor Ross. Przyjaciel Aleksa Poniatowskiego, z którym razem założyli i zbudowali potęgę TechCorp. Zauważyliście, że Ci główni źli uwielbiają swoje biura? Jason Wynn (Spawn), Overlord (Savage Dragon), czy Dr.Doom (Fantastic 4) i pewnie wielu innych non stop stoją lub siedzą w swoich gabinetach z tym samym złowieszczym wyrazem twarzy i założonymi na siebie rękoma. Nie ma znaczenia, która jest godzina ani pora dnia. Muszą dostawać fortunę za nadgodziny spędzone w pracy.

Dobra, ale czym właściwie zajmuje się TechCorp? Aleks i Wiktor założyli firmę produkującą produkty medyczne. Nie, nie stetoskopy albo bandaże. Raczej chodzi nam o różnego rodzaju nowe leki, eksperymentalne szczepionki i tak dalej. Coś co uzasadnia zatrudnienie masy naukowców i zbudowanie tych wszystkich kosztownych laboratoriów. Tak więc z czasem TechCorp zdobywał rynek i rósł w siłę eksportując swoje produkty i monopolizując ich dostawy na cały świat. Załóżmy jednak, że nie jest to jeszcze szczyt złowieszczości.

W czasie gdy Aleks przebywał w śpiączce profil działań TechCorp mocno się zmienił. Wiktor od początku miał inne plany dotyczące rozwoju firmy. Pion Technologii Wojskowych powstał już po wypadku Aleksa a jego celem była praca nad eksperymentalną surowicą, która zwiększa siłę i odporność człowieka. Zastosowanie surowicy w celach militarnych wydaje się więc dosyć oczywiste. Firmie, która kontrolowałaby jej produkcję, przyniosłaby ona fortunę.

A stąd już naprawdę krótka droga do szaleńczych planów kontroli na Polską, zbudowania armii Super Żołnierzy oraz szeregu innych intryg i tajemnic.

Zapraszamy do trylogii „Pierwszy Lot”, która opowie Wam więcej na temat zmagań Białego Orła z TechCorpem!

Wizuale - Sklep Allegro

Biały Orzeł - Polski Superbohater

Biał Orzeł - Polski Superbohater


Aleks Poniatowski wypadł z biurowca. Nie miał prawa przeżyć. Złamał nie tylko większość kości w swoim ciele ale i podstawową zasadę życia - uciekł z objęć śmierci. Cztery lata później, dzięki specjalnej surowicy powraca jako superbohater, Biały Orzeł. Nie pamiętając szczegółów wypadku, poszukuje swojego zaginionego ojca, osób które usiłowały go zgładzić oraz... ukochanej żony. W walce z niebezpieczeństwami, które grożą Polsce, korporacją Techcorp, oraz jego dawnym przyjacielem Wiktorem Rossem, wspiera go młody geniusz i wynalazca - Hudini.

Biały Orzeł - Edycja Cyfrowa

Kto jest Online

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.