• Biały Orzeł

    Polski Superbohater

Biały Orzeł - okładka pierwszego numeru

 

Każdy komiksowy bohater ma swoją historię. My chcielibyśmy opowiedzieć Wam o Białym Orle.

Pomysł na Białego Orła pojawił się dosyć dawno temu, choć pewnie żaden z jego twórców nie pamięta dokładnie kiedy. Czasami jako żart, czasami jako parodia, raczej rzadko jako poważny projekt na bazie którego można by stworzyć całe uniwersum superbohaterów, Biały Orzeł pojawiał się w setkach naszych luźnych rozmów. A jednak...

Mniej więcej dwa lata temu wpadliśmy na pomysł aby wyrzeźbić z wielu niezobowiązujących pomysłów coś konkretniejszego. Jeden z braci strasznie coś chciał narysować a drugi strasznie coś napisać, choć tak naprawdę zajęć w życiu nam nie brakowało i na nudę nie narzekaliśmy. Podobnie jak na nadmiar profesjonalnego doświadczenia. Bo choć każdy z nas tworzył komiksy odkąd tylko był w stanie utrzymać kredki w ręku to jednak nigdy nic poważnego z tego nie wyszło. Tak więc w skrócie, mamy około 25 lat doświadczenia w branży komiksowej i dokładnie zero publikacji na koncie.

To się nie mogło nie udać.

Czytają amerykańskie komiksy od zawsze marzyliśmy o tym by mieć własne uniwersum, tworzyć w nim superbohaterów, ich wrogów i niezwykłe historie. Spiderman, X-Men, Batman, Spawn, Savage Dragon i masa innych - inspiracji było mnóstwo i trudno było by wskazać teraz na jedną serię czy konkretnego twórcę, który miał na nas największy wpływ.
Pewnie każdy w jakiś sposób, choć nie da się ukryć, że prace Jima Lee, Erika Larsena i Todda McFarlane’a trochę nami jednak pozamiatały i zamiatają do dziś (Haunt!)

Czytając Białego Orła (tak właśnie, zakładamy że skoro już odwiedzacie naszą stroną to jednak dacie się namówić na lekturę) znajdziecie sporo odwołań, inspiracji i pomysłów do naszych ulubionych serii i artystów. Czasami zamierzonych (nie powiemy które), a czasami zupełnie niezamierzonych (jeśli czytaliście Haunta to pewnie program Super Żołnierza wyda Wam się nieco znajomy - totalnie o nim nie mieliśmy pojęcia tworząc Białego Orła!). Czegokolwiek jednak byśmy o Białym Orle nie powiedzieli, to jedna rzecz jest dla nas w tym wszystkim najważniejsza. Jest nasz! Zarówno w sensie autorskim jak i - nazwijmy to - narodowościowym. Polski superbohater, którego historię będziemy dla Was pisać tak długo jak będziecie chcieli a nam starczy pomysłów (i nawet nie wiecie jak bardzo byśmy chcieli aby były to jedyne warunki do spełnienia...)

Odpowiadając na potencjalne pytanie jakie może się pojawić.
Tak nam również się wydaje, że normalny człowiek nie przeżyłby upadku z wysokości 15 piętra.

„Pierwszy Lot” to trylogia przedstawiająca powstanie i początki Białego Orła, polskiego superbohatera. Numer pierwszy jeszcze w 2011!

Bracia Kmiołek